Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Європейська комісія розповіла, як країнам ЄС поетапно відкривати кордони

Фото: KHARKIV Today
Відповідні рекомендації опубліковані сьогодні.

Зняття обмежень має бути поетапним і з урахуванням трьох важливих критеріїв.

13 травня Європейська комісія представила пакет принципів і рекомендацій для допомоги державам-членам Європейського союзу в поступовому знятті обмежень на поїздки і відновлення роботи туристичного бізнесу, — передає "Європейська правда"   з посиланням на відповідний документ.

Зокрема, в одному з основних розділів документа йдеться про безпечне відновлення свободи пересування і про скасування внутрішнього прикордонного контролю країнами Європейського союзу. У Комісії вважають, що карантинні обмеження можна буде поетапно знімати в країнах зі схожою коронавірусною ситуацією.

"Вільне пересування і транскордонні поїздки є ключовими для туризму. Оскільки державам-членам вдається скоротити поширення вірусу, загальні обмеження на свободу пересування повинні бути замінені більш цілеспрямованими заходами. Якщо загальне скасування обмежень не виправдане ситуацією в області охорони здоров'я, Комісія пропонує поетапний і скоординований підхід, який починається з відміни обмежень між районами або державами-членами з досить схожими епідемічними ситуаціями", — сказано в документі.

Комісія рекомендує країнам скасовувати карантинні обмеження, враховуючи три критерії: епідеміологічний критерій, здатність застосовувати заходи стримування протягом всієї подорожі, економічні та соціальні міркування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Міністерстві інфраструктури заявили, що авіакомпанії вводять в оману польотами після 22 травня

Так, перший критерій розрахований на області, де коронавірусна ситуація поліпшується. Для аналізу ситуації країни повинні застосовувати рекомендації Європейського центру з профілактики та контролю захворювань (ECDC) і використовувати регіональну карту, розроблену ECDC.

Згідно з другим критерієм, країни повинні забезпечити всі необхідні заходи, зокрема на прикордонних переходах, для безпечного перебування у себе громадян під час подорожі.

Третій критерій — економічні та соціальні міркування, які спочатку визначають пріоритетність транскордонного переміщення в ключових областях діяльності, включаючи особисті причини.

У Комісії окремо вказали ще один принцип — недискримінації. Він полягає у дозволі держави поїздок на свою територію або в конкретні регіони і райони з усіх районів, регіонів чи країн ЄС. При цьому епідеміологічні умови повинні бути аналогічними.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.