Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

02 грудня, 2020 - 11:16

Через коронавірус бюджет Харкова "просів" на півмільярда гривень

У міськраді представили бюджет на 2021 рік.

Бюджет недоотримав податки з доходу фізичних осіб — понад 300 мільйонів гривень.

За дев'ять місяців 2020 року бюджет Харкова втратив 422,6 мільйона гривень через введення карантину. Про це повідомила 2 грудня на 38 сесії Харківської міської ради 7 скликання заступниця міського голови — директорка департаменту бюджету і фінансів Тетяна Таукешева.

Таукешева зазначила, що з огляду на децентралізацію, бюджет на 2021 рік подається для Харківської міської територіальної громади. До нього увійшли кошти на підтримку малого і середнього бізнесу, який постраждав під час карантину.

"Показники проєкту бюджету Харківської міської територіальної громади на 2021 рік враховують економічну ситуацію, яка склалася в результаті поширення Ковід-19. Також показники відображають вплив факторів, які пов'язані з підтримкою малого і середнього бізнесу. У зв'язку з введенням карантинних заходів та тимчасового призупинення нарахувань на окремі податки за дев'ять місяців поточного року бюджет Харкова втратив 422,6 мільйона гривень. У тому числі, податок з доходу фізичних осіб — 325,4 мільйона гривень", — зазначила Таукешева.

Доходи бюджету Харківської територіальної громади на 2021 рік розраховані в розмірі 15,6 мільярда гривень. Сюди входить освітня субвенція (2,1 мільярда), реверсна дотація (386,3 мільйона гривень), субвенція на продовження третьої лінії метрополітену в Харкові (310 мільйонів гривень).

Як зазначила Таукешева, субвенція соціального характеру, як і в попередні роки, буде розподілятися через обласний бюджет. Це станеться після прийняття бюджету Харківської області.

Основний дохід складе податок на доходи фізичних осіб (7,3 мільярда гривень або 58,2% всього обсягу доходів бюджету міста). Витрати прогнозують в 2021 році в сумі 15,6 мільярда гривень.

Серед пріоритетів назвали збереження соціальної стабільності, забезпечення зарплат співробітникам бюджетної сфери, поліпшення якості життя городян, соціально-економічний розвиток міста.

Крім того, обіцяють з 1 січня 2021 року збільшення мінімальної заробітної плати на 27%, вона складе 6 тисяч гривень.

Гроші передбачені на безкоштовний проїзд пільговиків в метро, ​​трамваях і тролейбусах (530,3 мільйона гривень). У 2021 році пропонують збільшити витрати на охорону здоров'я на 19,4%, вони складуть 459,8 мільйона гривень (з бюджету міста).

На реконструкцію Харківського зоопарку в 2021 році витратять 177,4 мільйона гривень, на ремонт житлового фонду — 697,8 мільйона гривень, ремонт доріг — 809,2 мільйона гривень.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.