Солідарна система пенсійного забезпечення стала «братською могилою»

18 июля 21:32
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5
Загрузка...
народный депутат Украины

Я продовжую вірити, що саме ця каденція Ради проведе "декомунізацію" пенсійної системи: проведе аудит Пенсійного фонду, запровадить єдиний реєстр отримувачів усіх соціальних виплат і найголовніше впровадить другий накопичувальний рівень.

Дивує чому урядову ініціативу більшість вперто продовжує називати "пенсійною реформою", навіть законопроект називається "Щодо підвищення пенсійного забезпечення".

Що ж проголосували депутати у четверг в першому читанні?

1. Уряд виконав своє домашнє завдання і скасовує дискримінацію щодо працюючих пенсіонерів у вигляді коефіціента 0,85. Сумнівне досягнення, адже Яценюк публічно обіцяв цей захід вийнятково як тимчасовий на 2015-й рік. Нині середина 2017-го.

2. В результаті осучаснення підвищення пенсій отримають з 12,5 млн пенсіонерів близько 5,5 млн пенсіонерів. Так, не 8,5 млн, як обіцяв початково Гройсман, а лише 5,5.

3. Поетапно упродовж десяти років збільшується необхідний страховий стаж, що очевидно є збільшенням пенсійного віку для окремих категорій людей. Складно це буде пояснити людям: пенсійний вік 65 років при середньому прожитковому віці чоловіків в 64 роки.

4. З 1-го січня 2018-го року пенсії для нових пенсіонерів суттєво зменшаться. Коефіціент оцінки страхового стажу (ключовий показник для розрахунку пенсій) стає 1 замість існуючого 1,35 . Інакше як збільшення пенсій теперішнім пенсіонерам за рахунок нових це не назвати.

5. Зберігається в більшості порядок нарахування спецпенсій, зокрема для силовиків.

6. Зберігається дефіцит Пенсійного фонду на відмітці 141 млрд грн щонайменше на три роки. Про це чітко сказано в бюджетній резолюції Уряду. Більш тривалих розрахунків Уряд не надав. Переконаний, що якби 2021 рік показував зменшення дефіциту ПФУ: його б парламенту неодмінно продемонстрували.

7. Уряд заклав неймовірно великі повноваження осучаснювати на власний розсуд пенсії людям протягом 2018-2019 року в розмірі близько 45 млрд грн. Вбачаю в цьому величезний ризик, що влада вдасться до масового підкупу людей на наступних президентських та парламентських виборах.

І найголовніше - жодної згадки про впровадження другого рівня!!

Нашій фракції вдалося переконати Уряд підти на мізерний компроміс: до постанови було включено обовя'зок проведення аудиту ПФУ, створення реєстру отримувачів усіх соціальних виплат та не підвищувати ЄСВ для підприємств.

Нажаль 17-й Прем'єр-міністр повторює долю попередників так і непровадивши найважливішу реформу.

Страх і небажання мати вільних людей, звільнених від солідарної братської могили. Бо вільні люди створять вільну державу.

Мені прикро, що я не зміг переконати колег по сесійній залі не голосувати за чергову дозу популізму.

P.S. Атмосфера підчас голосування за пенсійні закони мені чимось нагадала атмосферу коли ми голосували за продовження мораторію на продаж землі. Дуже прикро й сумно.

Комментариев: 1
    Аноним says:

    0

    0

    Нам пенсійні реформи обіцяють з 2001 року, чи коли там ввели персоніфікацію. Нащо вводили?

Мы хотим хлеба и зрелищ О «сепаратизме» в «Малороссии» и маневрах Кремля
Перейти на главную страницу 2day.kh.ua Перейти на 2day Авторы