Роман Семенуха: «Міська влада Харкова вбиває історичну забудову»

25 марта 15:09
Роман Семенуха «Міська влада Харкова вбиває історичну забудову». Фото: KHARKIV Today

Роман Семенуха «Міська влада Харкова вбиває історичну забудову». Фото: KHARKIV Today

Десятки архітектурних пам’яток у Харкові на межі руйнування через відсутність необхідного догляду та безвідповідальність тих, хто вбиває історичну пам’ять міста.

Про це з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат Роман Семенуха.

За його словами, вже зараз за крок до руйнування знаходиться Будинок Сурукчі, школа імені Квітки-Основ`яненка, колишній Палац новонароджених.

На думку депутата, поки історичні пам’ятки руйнуються, місцева влада наживається на тих, які поки можуть принести гроші.

«Яскравим доказом цього є пожежа у Будинку зі шпилем, що сталася нещодавно. Підвал і перший поверх цієї візитівки міста нині у приватній власності, зокрема, на території працюють чотири заклади громадського харчування. Через недотримання протипожежних норм там спалахнула пожежа, заручниками якої могли стати понад 800 жителів цього будинку», — зазначив Семенуха.

Будинок зі шпилем, Вірменський провулок, 1/3. Фото: Вікіпедія

За його словами, попри історичну цінність, в будинку постійно ведуться роботи з перебудови. Руйнуються несучі стіні, фундамент, асфальтове покриття по периметру фасаду. Все це призводить до появи тріщин і обвалів штукатурки фасаду, цегли і будівельних конструкцій зі шпиля. Жителі будинку, побоюючись і за історичну пам’ятку і за власні життя, неодноразово звертались із проханнями припинити перебудову до Державної архітектурно-будівельної інспекції, місцевої влади, правоохоронних органів. Втім, отримували відписки, а руйнування їхнього будинку – триває.

«Я вимагаю негайної реакції від ДАБІ та міської влади Харкова на такі кричущі порушення законодавства щодо охорони пам’яток історії. Досить удавати, що нічого не відбувається, коли на наших очах руйнують одну із візитівок міста» – підсумував Роман Семенуха.

Комментариев: 0
    Почти единогласно "за": в Харькове утвердили новые тарифы на тепло и горячую воду Суд по тарифам в харьковском транспорте: платим в метро и наземном транспорте по-старому
    Перейти на главную страницу 2day.kh.ua Перейти на 2day Город