Про реальні причини кампанії з вилучення церковних коштовностей

17 октября 14:26
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5
Загрузка...
Фото: Эдуард Зуб / Facebook
историк

Вкотре перечитую "геніальне" ленінське творіння - безмежний по цинізму лист до членів Політбюро від 19 березня 1922 року. Про РЕАЛЬНІ причини кампанії з вилучення церковних коштовностей. Його тільки в перебудову оприлюднили : "Известия ЦК КПСС", №4 за 1990 рік.

Нам, студентам істфаку, якраз роздали тоді облікові комсомольські картки. Щоб самі вирішили, що з ними робити далі.(Ініціатива факультетського комсорга. Не скажу кого, бо патріотична спільнота буде довго сміятися).

От після знайомства з цим листом я й прийняв своє рішення. Та тільки втілити його в життя ще не наважувався.

А тут до кімнати зайшов традиційно п'яний І.Д. (згадуєш, друже?) і в'їдливо поцікавився, чи не загрожує мені шиза. Бо над ліжком жовто-блакитний прапор висить, а в тумбочці комсомольська картка валяється.

Ну, добавили ми трішечки, а, може, й трішечки більше, і вийшли в рідний общажний коридор провадити публічне покарання.

От не пам'ятаю, чи Ігорьок прапор тримав, а я рвав під ним картку з відповідними коментарями, чи навпаки було. Та акція, в будь-якому випадку, вийшла ефектна.

...Вивчати кампанію з вилучення церковних коштовностей у Харкові я почав за п'ятнадцять років потому. І ще за два роки копання в архівах дійшов до висновку, що комсомольську картку треба було покарати інакше. Хоча вона й надто жорстка для такого використання.

Комментариев: 0
Тэги: Харьков
Мы знаем о ламинате все Харьков 100 лет назад: понижение цен на картошку и опасная небрежность телефонистов
Перейти на главную страницу 2day.kh.ua Перейти на 2day Авторы