Про мовний закон і статус мови

7 октября 18:07
Політолог

Справжній патріот не буде одразу просувати новий мовний закон після того, як його обрали президентом, а його партія одержала найбільше мандатів у парламенті.

Ні, тут поспішати не можна. Треба дочекатися самих виборів, розвішати скрізь білл-борди з текстом про мову, і лише потім - ось вам новий закон.

Щоб не дай боже електорат не забув, кому він таким щастям зобов'язаний. Хоча у підсумку вийшло кострубато.

Очевидно, у БПП не всі вчасно прочитали імейл-розсилку, що вони тепер - найбільші захисники мови. Довелося виправляти "на ходу", що найбільш іронічно, якщо згадати, що закон "КіКо" скасували саме на підставі ухвалення з порушенням процедури...

Загалом, новий (ще не затверджений закон) особисто мені швидше подобається, аніж не подобається. Так, є певні моменти, які виглядають двозначними. Щодо "не обмеження права національних меншин", але нічого кращого у цій ситуації бути, очевидно, не могло.

Але я не розумію тих людей, хто вважають, що всі наші проблеми можна вирішити самими законами. У країні, де виконання законів ніколи не було аксіомою.

Ну, себто, вони чекають, що у багатьох областях України чиновники, що ненавидять усе українське і чекають на Путіна, от прямо так кинуться виконувати всі ці норми? Так, звісно...

Звичайно, зміни будуть у сфері мас-медіа, деяких інших, але лише законами нічого не вирішиш.

Подивіться на Росію. Там формально федералізм, багатомовність і купа "державних мов". Навіть українська має статус в окупованому Криму. А реально... А реально там тотальна русифікація.

Як саме? Візьміть російське ТБ. Там все чітко - чим ти розумніший, тим правильніша у тебе російська. "Бидло" із серіалів типу "Сватів" - "гекає" по-українські. Тупі гастарбайтери-джамшуди - перекривлюють слова. Пекельний трансвестит Сердючка - смішно белькоче... Вся російська масова культура спрямована лише на впровадження думки про перевагу російської мови.

Російська мова - питання статусу. Це вбивається усіма способами з дитинства. А статус для Росії - це все.

У результаті всі "національні меншини" забувають своє походження як страшний сон і русифікуються.

Не закликаючи копіювати Росію, не можу не визнати, що її імперська політика є надзвичайно ефективною у просуванні російської мови. При тому, що, повторюсь, формально там купа мов є "офіційними", і купа формальних гарантій їх розвитку та захисту прав носіїв.

Оригінал: Петро Олещук/Facebook

Комментариев: 1
    Аноним says:

    0

    0

    Долго думал и придумал.

Ічня - це вже діагноз Про "нові секретні бази росіян" в Луганську
Перейти на главную страницу 2day.kh.ua Перейти на 2day Блог