Перший жовто-блакитний прапор в Харкові. Шевченко, міліція та генерал Бандурка

23 августа 12:50

Андрій Черемський у 1989 році. Фото: СУМ

Лікар та громадський діяч Андрій Черемський першим розгорнув український прапор в Харкові. Він розповів KHARKIV Today про те, як це відбувалось.

Усе почалося влітку 1989 року, коли кілька молодих людей відродили в Харкові Спілку Української Молоді - громадську організацію, яка існувала на початку XX століття, але у 30-ті роки її було знищено. Очолив організацію Андрій Черемський.  Першою справою, за яку взялися СУМівці, було відродження національної символіки. Жовто-блакитний прапор за радянських часів був під забороною, купити його було неможливо, тож вирішили зробити його самостійно.

Тарас Шевченко. Фото: Сергей Козлов/KHARKIV Today.

Вперше жовто-блакитний прапор у Харкові з'явився тут. Фото: KHARKIV Today

"Купили в Івано-Франківську жовту єдвабну (різновид шовку - ред.) тканину, а синю тканину купили у Харкові. І моя мама Валентина Черемська пошила  два прапори", - згадує Андрій Петрович.

Вперше в новітній історії на вулицях Харкова жовто-блакитний прапор з'явився 1 липня 1989 року - це був один із тих саморобних стягів. Активісти Спілки Української Молоді розгорнули його біля пам'ятника Шевченку, після того, як вшанували пам'ять Кобзаря покладанням квітів.

Екологічний мітинг з жовто-блакитним прапором. 1989 рік. Фото: СУМ

"Ми простояли усього хвилин 20, а потім зразу прибігли міліціонери, відібрали прапор і повели нас у райвідділ. Не били, правда, там був якийсь суд, нас засудили до арешту за хуліганство", - згадує Черемський.

Міліціонери передали прапор очільнику МВС в Харкові, генералу Олександру Бандурці. Андрій Черемський згадує, що через кілька років, уже за часів незалежної України, генерал повернув стяг членам Спілки, у яких він зараз і зберігається.

Комментариев: 0
    В Харькове поезд отрезал пенсионеру голову В Харькове открыли сухой Каскад (Фото, Видео)
    Перейти на главную страницу 2day.kh.ua Перейти на 2day Без рубрики