Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

Олег Березюк: закон про вибори на Донбасі остаточно зруйнує державу

Фото: Константин Чегринский / KHARKIV Today
Лідер фракції «Об’єднання «Самопоміч» розповів в інтерв’ю «ХН», яке значення має закріплення поняття «Агресія Росії» у словнику Ради Європи і чи реально домогтися від чинної влади зниження тарифів.

Під час візиту на Харківщину народний депутат, лідер фракції «Об’єднання «Самопоміч» Олег Березюк розповів в інтерв’ю «ХН», яке значення має закріплення поняття «АГРЕСІЯ РОСІЇ» у словнику Ради Європи, навіщо проводити конкурси для керівників-держслужбовцівічи реально домогтися від чинної влади зниження тарифів.

- Європейські партнери знову говорять про необхідність якнайшвидше визначитися з виборами на Донбасі. Чи існує загроза, що ВР зробить це?

Я пропоную європейським партнерам визначитися й призначити вибори на Донбасі згідно зі своїм законодавством. Наприклад, якщо Франція хоче провести там вибори, нехай проведе і візьме собі депутатів із Донбасу до французького парламенту. Це настільки ж абсурдна відповідь, як і вимоги деяких європейських партнерів. Україна сьогодні має сама визначитися. Як можна проводити вибори під дулами гармат, танків? Це руйнація української незалежності. Якщо люди цього не знають – це півбіди, а якщо наші партнери знають це і спонукають до Ялти-2, штовхають під протекторат Росії – це вже злочин проти людства. Можливо,настане час, коли партнери, які кидають нас у вир війни, можуть постати перед судом у тій самій Гаазі.

На жаль, сьогодні є не тільки загроза ухвалення закону про вибори на Донбасі. Нині є шанс реваншу деспотії, якщо у Верховній Раді будуть ухвалені зміни до законів про прокуратуру та держслужбу. Не розумію, для чого ми приймали закон європейського ґатунку, якщо тепер знову хочуть повернути прокуратуру, яка була за старого режиму – апарат утиску й деспотії. Причому це хочуть зробити підло та підступно. Другий закон – про державну службу. Наразіпризначення держслужбовців підпорядковане окремій комісії. Тепер президент хоче підпорядкувати вертикаль – голів області, заступників, керівників райдержадміністрацій та їхніх заступників –комісії, створеній в Адміністрації президента. Ще одна загроза стосується місцевого самоврядування та внесення змін до Конституції. А закон про вибори на Донбасі зруйнує державу остаточно. Це найактуальніші питання на нинішній день.

- Чи вплине на загрозу проведення виборів в окупованих районах Донбасу та надання їм особливого статусу резолюція,яку ухвалила Парламентська асамблея Ради Європи, остаточно закріпивши поняття «АГРЕСІЯ РОСІЇ» у словнику Ради Європи?

Це важлива дипломатична перемога України. Є перший документ європейського органу управління, який говорить про те, що у нас не конфлікт, а війна, російська агресія на території України. Це принципове рішення. Його було нелегко вибороти. Зокрема, наші колеги, які є представниками у ПАРЄ, цими дняминадавали досить різну інформацію. Та все одно більшість європейських парламентаріїв за два роки, в тому числі й завдяки нашим з вами зусиллям, зрозуміли, що ми маємо справу з цинічною війною російської імперії проти демократії.

- Президент 15 жовтня представив нового главу області. На вашудумку, наскільки губернатор буде «легітимним», оскільки ваш однопартієць Тарас Сітенко вирішив оскаржити результати конкурсу?

Коли задекларований конкурс – відкритий, прозорий, що є дуже доброю ознакою підбору кадрів у публічному державному управлінні, – спотворюють заради досягнення мети однієї людини – це є прямими ознаками деспотії. Новообраного голову області мені шкода, бо вона стала звичайним заручником. Ми обов’язково боротимемося не за те, щоб наш кандидат був губернатором, а щоб у нашій країні ми дожили до часу, коли правила виконують заради колективного успіху.

- Представники «Самопомочі» говорять про необхідність зниження тарифів. Чи реально домогтися цього від чинної влади?

На сьогоднішній день ми можемо сказати, що тарифи на комунальні послуги не є справедливими, адекватними і прозорими, бо агенція, яка диктує тарифи – НКРЕ,– створена деспотично. Хоча нещодавно Верховна Рада ухвалила закон про регуляцію діяльності НКРЕКП. Уперше за 25 років!До цього часу мандат управляти цією агенцією надавали тим, кого обирав президент, а це означає, що всі тарифи в Україні завжди створювалися однією людиною та її оточенням, зокрема олігархічним. За добудоухваленнязакону регуляторний акт зіпсували в комітеті,й насправді управління інституцією лишається за президентом. Тому ми й надалі відстоюватимемо, щоб цей орган ставав більш публічним, рівновіддаленим від усіх гілок влади і використовував інструменти заради добробуту людей.

Якби люди не мали субсидій, вони платити б не змогли. Це держава також знає, тому субсидії нині є основним інструментом запобігання бідності. Але багато людей кажуть: а чому я маю отримувати субсидію, я хочу платити сам, але для того хочу мати реальні можливості заробітку. Тому сьогодні перед державою, Кабінетом Міністрів і Верховною Радою постало завдання – створити умови, за яких доходи працездатних людей збільшаться. Важливо не забувати і про людей похилого віку, які не зможуть заробити. Вважаю, що мінімальні пенсії, які становлять 949 і 1200 грн, необхідно підняти щонайменше на 300–500 грн. Водночас субсидії треба залишити, бо сьогодні двокімнатна кватира – це мінімум 2500–3000 грн платні. Людям похилого віку отриманих грошей не вистачить навіть на одну третю оплати комуналки.

- Ви приїхали поговорити з місцевими осередками про «філософію «Самопомочі». Якими єїї базові поняття?

Харківські осередки, у тому числі в Близнюках, Лозовій, Чугуєві, Мерефі та багатьох інших містах, – це дуже сильні люди. Я взагалі на Слобожанщині відчув генетику українства. Але багато з тих, хто долучився до партійного руху протягом року, не встигли взяти участів наших філософських та ідеологічних семінарах, де ми пояснюємо, куди саме їх запросили. Оскільки Україна перебуває між східною деспотією та західною демократією, а Харків є форпостом на східних кордонах, це дуже важливо пояснити. «Самопоміч» – це партія, в основі ідеології якої перебуває людина, її потреби та створення держави чи управлінської інституції, яка служить людям.

Є сім основних постулатів ідеології «Самопомочі». По-перше, це українська партія, яка шанує традиції кожної частинки України. У галичан і мешканців Слобожанщини різні традиції, але спільне коріння українства. Повага до кожної відмінності і є основою партії. По-друге, це партія релігійних цінностей. Хто б ви не були за релігійним сповідуванням, нас це не цікавить, але моральні цінності, які передаються століттями заради збереження людського роду, мають бути використані в діяльності людини.По-третє, це партія законності або верховенства права, що має три складові – якісне законодавство, знання людей і досконалий суд. По-четверте, «Самопоміч» – партія соціальних норм і сімейних цінностей. По-п’яте, партія державності. Зокрема хочу зазначити: держава – це всього-на-всього інструмент управління.Наступний, шостий, постулат «Самопомочі» – права людини.І останній, сьомий – соціально-ринкова економіка. Немає нічого кращого за ринок і конкуренцію, але є ще галузі так званих природних монополій – енергетика, транспорт, вода, де громада маєбути їхнімвласником хоча б частково.

Хочу наголосити, що вважаю Чугуїв, де народився і деякий час жив великий художник Ілля Рєпін, місцем, де формувалася українська національна ідея та самосвідомість. Мене дуже вразили роботи цього митця. Парадоксально, але 90% українців вважають Рєпіна російським художником, хоча насправді він є українським. Якщо порівняти полотна «Бурлаки на Волзі» та «Іван Грозний вбиває свого сина» з картинами «Запорожці пишуть листа турецькому султану» та «Гопак», побачимо, що перші роботи є психоаналітичним осмисленням російського самодержавства і рабовласницького ладу, деспотії, а другі пронизані вільнодумством та енергією.

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.