Гриценко пропонує законодавчо закріпити «довічне ув’язнення» для суддів-хабарників

11 марта 19:09
Гриценко пропонує законодавчо закріпити «довічне ув’язнення» для суддів-хабарників

Гриценко пропонує законодавчо закріпити «довічне ув’язнення» для суддів-хабарників

Реформування судової системи – це «камінь спотикання» для всіх політиків, що приходять до влади. Але ні в кого не викликає сумніву той факт, що без справедливого суду в Україні не буде можливості реалізувати жодну реформу.

Існуюча судова реформа передбачає багато стимулів, включаючи високі зарплати та процедури відбору суддів, що, начебто, мають остаточно розв'язати питання з корумпованістю однієї з гілок влади. Проте, на думку політика Анатолія Гриценка, законодавчо не пропонується жодним чином закріпити справедливе покарання, якщо суддя вийшов за межі закону. «Якщо не буде суду, не буде жодної реформи, не буде країни», - підкреслив кандидат у президенти в інтерв’ю Володимиру Федоріну.

«В судовій системі немає покарань. Цю частину треба додати для судді, який на основі телефонного права, на основі хабара, прийняв неправосудне рішення. Покарання – це довічна тюрма без права амністії та з конфіскацією майна родини. В поєднанні зі стимулами це дасть можливість нормально працювати», - вважає Гриценко.

Окрім цього, за словами політика, є багато нюансів, які затягують слідство та прийняття рішень. На думку Гриценка, у цьому випадку треба прийняти швидкі процедурні рішення.

«Є прецедентне право, де багато речей не треба буде розглядати, бо по ним є рішення Вищого суду. Я знаю базові принципи, які дадуть можливість суду бути судом. Якщо це працює в Литві, Грузії, Чехії, то працюватиме і в нас», — вважає Анатолій Гриценко.

Завдяки справжній реформі судової системи, на думку політика, можна буде відновити справедливість, якої люди в країні прагнуть якнайбільше. Тоді всі рішення суду будуть швидкими, а покарання – невідворотним й не залежними від обійманої посади. Після проведення реальної, законодавчо закріпленої «лінії справедливості», кожен громадянин України зможе працювати спокійно.

«Там, де люди хочуть відновлення справедливості, ці рішення будуть швидкими. Притягнемо до відповідальності декількох жирних котів», — сказав кандидат у президенти.

Комментариев: 0
Повышения тарифов на проезд в Харькове: в суде объявили перерыв Зарплаты жителей Харьковской области: меньше, чем в декабре, но больше, чем в январе
Перейти на главную страницу 2day.kh.ua Перейти на 2day Общество