Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

Чому комунальні підприємства Харкова не приносять прибутку

Голова фракції "Самопоміч" у Харківській міськраді

Приватні підприємства створюють для того, щоб вони приносили прибуток власникам, а комунальні – громаді.

Також комунальними або державними мають бути життєво важливі чи стратегічні підприємства. Наприклад, у сфері енергетики, тепло- і водопостачання, міський електротранспорт тощо.

Але все це – не про Харків. Маючи понад 70 підприємств, які належать громаді нашого міста, ми мали б давно викорінити здирства у школах, відремонтувати дахи і внутрішньоквартальні дороги, профінансувати програми у сфері охорони здоров’я, виконавши головну соціальну функцію влади.

У нашому ж місті все інакше! З’ясовується, бюджет Харкова головним чином існує для фінансування комунальних підприємств. Наприклад, із річного бюджету розвитку, який становить 2,5 млрд грн, 36% коштів (а це аж 921 мільйон!) іде на фінансову підтримку й інші види допомоги комунальним підприємствам.

Фінансовою підтримкою в розмірі 50 млн грн не гребує навіть, здавалося б, досить прибуткове комунальне підприємство – «Харківські теплові мережі». Дохід цього підприємства згідно зі звітом становить приблизно 600 млн грн. Серед збиткових у нас також числиться і парк ім. Горького – йому планують надати  78 млн грн. Чотири мільйони гривень спрямують КП «Ритуал». Ну, і «найскромніша» сума – 164 млн грн – піде комунальникам із «Міськелектротрансу». Хоча, напевно, вже давно можна було б заробляти гроші до бюджету на трамвайних дрифтах, розвиваючи екстремальний туризм.

Типове Задзеркалля, де все з ніг на голову – харків’яни за свої гроші утримують не лише чиновників, але й комунальні підприємства, які від початку створювали для отримання прибутку. Ось тільки чийого прибутку?

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.