Александр Костенко
Юрий Бутусов
Ольга Голубовская

Чому харківська влада залишається глухою до шкільних поборів?!

13 мая 10:55
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5
Загрузка...
народный депутат Украины

З достовірних джерел відомо, що лише минулого року в різний спосіб батьки учнів у Харкові вимушено поповнили різні кишені, пов’язані з навчальним процесом, на суму понад півмільярда гривень. Водночас міська влада спромоглася цього року виділити приблизно 100 млн грн (попередні роки ця сума була ще меншою – в рази). Державний бюджет забезпечує мізерні заробітні плати вчителям, комунальні послуги тощо.

Отже, очевидно, що батьки вже зараз фактично своїми чималими внесками утримують школи й дають можливість забезпечувати навчальний процес.

Безперечно, реформа середньої та навчальної школи назріла давно, але це окреме питання.

Найбільше людей обурює спосіб, у який збирають кошти, «сірі схеми», вкрай обмежена можливість впливати на ефективність використання коштів, відсутність будь-якої звітності.

Тобто складається парадоксальна ситуація: з одного боку, батьки фактично несуть чималий фінансовий тягар із утримання шкіл, з іншого – цілковита відсутність прав з питань самоврядування шкільного навчального процесу. Взяти хоча б базові речі, на які батьки мають право: впливати на призначення коштів, забезпечити абсолютну прозорість використання коштів, впливати на призначення вчителів і директорського корпусу.

Створюється стійке враження, що влада страшенно боїться самоорганізації людей.

У цій проблематиці однозначно треба вітати ініціативу депутатів харківської міської ради від «Самопомочі» щодо заборони стягування готівкових благодійних внесків як перший крок до наведення ладу в організації навчального процесу.

Влада має зробити два прості кроки. Перший: публічно та відкрито продемонструвати необхідний обсяг фінансування школи – скільки з них забезпечує державний бюджет, скільки готовий фінансувати муніципальний (можливо, тоді й апетити деяких чиновників зменшаться) та частку, яку школи потребують додатково.

Другий: надати батькам право повною мірою впливати на призначення коштів і зробити процес максимально прозорим.

Комментариев: 0
Тэги: Харьков
Два года болтовни Як призначити потрібну людину генпрокурором
Перейти на главную страницу 2day.kh.ua Перейти на 2day Авторы