Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській ОВА пояснили, що сповільнює темпи розмінування

Ілюстративне фото: Олександр Гусаров
Опади заважають приладам виявити вибухонебезпечні предмети.

Із початку деокупації знешкоджено понад 46 000 вибухонебезпечних предметів. 

У Харківській області триває розмінування територій, однак темпи сповільнюють погодні умови. Через сніг частина техніки не може працювати, зокрема прилади не бачать пластикові вибухові предмети. Про це повідомив заступник голови Харківської обласної військової адміністрації Роман Семенуха.

"Харківщина лишається, якщо брати з точки зору площі територій, найбільш небезпечною територією. У нас в області працює понад 100 саперних розрахунків, понад 40 інженерної техніки. Але, безумовно, погодні умови сповільнюють розмінування. Більш того, частина техніки в таку погоду не може працювати з пластиковими вибуховими предметами", — пояснив Роман Семенуха.

За інформаціє ХОВА, на сьогодні на Харківщині розміновано понад 2000 гектарів площі територій, 250 кілометрів доріг, 580 кілометрів ліній електропередач, 156 кілометрів залізничних колій, 187 кілометрів газопроводів. Роботи з розмінування тривають.

У Харківську область продовжують повертатися мешканці. За словами Романа Семенухи, лише у Харкові зараз живуть понад мільйон жителів. Однак зараз на Харківщині може бути небезпечно, оскільки багато територій все ще заміновані.

"Ситуація непроста, вона рухається. Ми дякуємо всій Україні за допомогу, міжнародним організаціям, але попереду ще дуже багато роботи, — сказав Семенуха. — Звільнені території, які не є обстеженими саперними розрахунками, безумовно, є небезпечними для цивільного населення. Треба триматися вже розмінованих територій, можливо, десь не поспішати з поверненням до домівок, користуватися вже розмінованими шляхами, дорогами. Сьогодні той шар снігу, який є в Харківській області, уповільнює наші темпи розмінування, оскільки частина приладів не працює з пластиковими вибуховими предметами. Тому треба набратися терпіння".

Як писав KHARKIV Today, із початку деокупації міста Ізюм до Центральної міської лікарні Піщанської Богоматері звернулися 36 людей із вибуховими травмами, серед них двоє дітей. Десятим травмованим не вдалося зберегти нижні кінцівки.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.