Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Ізюмські кати. Установлені імена російських військових, причетних до вбивств

Фото: Слідство. Інфо
Розслідувачі ідентифікували вісьмох окупантів.

Загарбники, яких вдалося ідентифікувати, — родом із Татарстану, Росії та Криму.

Восьмеро російських військових 856-го самохідного артилерійського полку з Брянської області Росії можуть бути причетними до катувань у Харківській області, зокрема в місті Ізюм. Про це пише "Слідство. Інфо".

Українські військові, які звільняли місто Ізюм, передали список окупантів цього полку журналістам. Офіційно Україна поки не озвучувала дані загарбників.

"Досі українська влада і правоохоронці офіційно не називали конкретні підрозділи й імена військових, які можуть бути відповідальними за звірства у Харківській області і, зокрема, в Ізюмі, де знайшли місце масового поховання. Тому згаданий список може бути чи не першою зачіпкою в питанні встановлення конкретних воєнних злочинців", — пояснили розслідувачі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Харківщині воює "гвардія Прилєпіна" і "барсики"

Як пише "Слідство. Інфо", найвище звання серед окупантів, яких вдалося ідентифікувати, має Максім Шликов. Він — майор, командир дивізіону. Родом із Татарстану, 15 років тому закінчив артилерійське училище в Казані.

ок
Майор Максім Шликов. Фото: Слідство. Інфо

Наступні зі списку — двоє капітанів: 33-річний Гєоргій Сафієв (командир артилерійської батареї) та 31-річний Тагір Гаджикурбанов (заступник командира дивізіону). Перший родом із Єкатерінбургу, місто народження другого не встановлено.

ок
Капітан Гєоргій Сафієв. Фото: Слідство. Інфо
ок
Капітан Тагір Гаджикурбанов. Фото: Слідство. Інфо

31-річний Рустам Мухамбетов — командир самохідно-артилерійського взводу. Родом із Саратовської області Росії. Закінчив Хіміко-технологічний університет та Воєнний інститут біологічної та хімічної безпеки. Потім пішов служити. Як пише "Слідство. Інфо", батько Мухамбетова активно поширює російську пропаганду в соцмережах. Зокрема, на його сторінці у соцмережі знайшли запис із російських новин — "Слов'янськ. Бандерівці розіп'яли дитини на очах у матері". При цьому бабця окупанта фотографується з українським прапором.

"Увагу журналістів привернуло фото, на якому позує бабця Мухамбетова, з українським прапором та жовто-блакитними грамотами на стіні. А червоні вбрання жінок у кадрі віддалено нагадують українські вишиванки. Виявляється, у сусідньому з Російською федерацією Казахстані існує український хор під назвою "Барвінок". Близько десяти років тому бабця російського окупанта виступала разом із цим хором", — зазначили у "Слідство. Інфо".

ок
Рустам Мухамбетов. Фото: Слідство. Інфо

Наступний зі списку — 27-річний лейтенант Міхаїл Дронякін. Він народився у Карачеві Брянської області. У 2016-му Дронякін закінчив Брянський інженерно-технологічний університет, потім пішов до армії. Рік тому одружився. Мати окупанта підписана у соцмережах на сторінки спільнот із пропозицями житла в Криму.

ок
Міхаїл Дронякін. Фото: Слідство. Інфо

Ще один окупант — 27-річний Микола Панфілюк. Родом із селища Розкішне Джанкойського району (Крим). Керує бойовою машиною. Перед окупацією Криму навчався у Лісотехнічному коледжі на заході України, у 2014 році повернувся до Криму. Панфілюк носив футболку з символікою армії РФ, при цьому вітав у соцмережах своїх знайомих українською мовою. Його батько поширює антиукраїнські пости.

ок
Микола Панфілюк. Фото: Слідство. Інфо

Також у полку служить 29-річний Олександр Азаренко, командир бойової машини. Родом із Брянської області. Закінчив школу та пішов служити, потім був охоронцем, через якийсь час повернувся на службу. Як розповіли у розслідуванні, саме завдяки його сторінці у соцмережі вдалося знайти більшість загарбників.

"Попри те, що Азаренко намагався заховатися у соцмережах під псевдонімом "Саша Докторов", журналістам все одно вдалося його знайти. У друзях Азаренка вдалося знайти більшість з окупантів, про яких ідеться у цьому розслідуванні. Місяць тому дружина Азаренка опублікувала спільні фото з окупантом. Тож, схоже, що йому пощастило, адже принаймні на момент українського контрнаступу на Харківщині його могло не бути в Україні", — пояснили у "Слідство. Інфо".

ок
Алєксандр Азаренко. Фото: Слідство. Інфо

Останній, кого вдалося ідентифікувати, — 26-річний Нікіта Пілюкшин, сержант та командир бойової машини. У розслідування припускають, що можливо він зараз не в Україні, оскільки кілька днів тому публікував фото, де він разом із дружиною під час виписки з сином із пологового будинку.

ок
Нікіта Пілюкшин. Фото: Слідство. Інфо

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.